ساس چیست؟

ساس یکی ازانواع حشرات خون خوار و مزاحمی است که گاهی وارد زندگی انسان ها می شود و در آن خلل ایجاد می کند. اما چه راه هایی برای برخورد با این جانور مزاحم و آزار دهنده که به طور ناخوانده وارد خانه ما شده است وجود دارد. این موجود بسیار ریز و البته قدرتمند است که بال ندارد و از خون موجودات زنده تغذیه می کند. در ادامه قصد داریم شما را با روش هایی آشنا سازیم که از دست این جانور مزاحم رهایی یابید و از ورود ان به محل زندگی خود جلوگیری به عمل آورید.

انواع ساس

ساس انواع مختلفی دارد. اما دو نوع از ساس وجود دارند که از خون انسان تغذیه می کنند و می توانند به محل زندگی او راه یافته و به او آسیب برسانند. این دو نوع ساس را ساس گرمسیری و ساس تخت خواب یا معمولی می نامند. برخی از انواع ساس ها در لانه پرندگانی نظیر خفاش زندگی می کنند.

ساس هنگام تولید با وجود ریز بودن اما با چشم دیده می شود. ساس می تواند در تختخواب زندگی کند و یکی از مکان هایی است که معمولا آن را برای همزیستی با انسان انتخاب می کند. به همین دلیل برخی به آن حشره تختخواب نیز می گویند. رنگ ساس از رنگ سفید تا قهوه ای و گاهی متمایل به نارنجی است و معمولا در مکان های تاریک و ناپیدای خانه خود را پنهان می کنند.

روش های مختلف مبارزه با ساس

روش های مختلفی برای جلوگیری از ورود انواع ساس به محل زندگی وجود دارد اما اگر این مهمان ناخوانده و مزاحم به خانه شما وارد شد چه راه هایی را برای فراری دادن آن به کار می گیرید؟ در ادامه قصد داریم به شما یک سری روش ها آموزش دهیم که با استفاده از آن ها از دست انواع ساس رهایی یابید.

سمپاشی ساس

بهترین سم برای از سمپاشی ساس ، سم بدباگ کیلر است که این موجودات نمی توانند آن را احساس کنند و با چشیدن یا بوییدن به وجود آن پی نمی برند. این سم دارای اثرات طولانی مدت بوده و می توانید در سوراخ و درزهای خانه از آن استفاده نمایید. فراموش نکنید این سم به هیچ وجه نباید روی سطوحی که مواد غذایی با آن ها در تماس هستند قرار بگیرد.

برای استفاده از این نوع سم در سم پاشی ساس ها لازم است یک لیتر از سم را با 8 لیتر آب اسپری کنید و بر روی نواحی مشکوک نظیر فرش ها، زمین، ترک ها و … اسپری نمایید. همچنین این نوع سم را می توانید برای از بین بردن ساس در رختخواب به کار بگیرید. این کار را در فواصلی به اندازه بیشتر از 14 روز چندین بار انجام دهید تا این موجودات به طور کامل از بین بروند.

استفاده از مواد شیمیایی خاص برای سمپاشی ساس

یکسری مواد وجود دارند که البته نباید در محیط بسته مورد استفاده قرار بگیرند از جمله می توان به موادی نظیر پیرترین و پیرتروئید اشاره نمود. این دو ماده از گل داوودی به دست می آیند. همچنین موادی مانند بوریک اسید و خاک دیاتومه می تواند این جانوران را فراری کند و آن ها را ضعیف سازد.

از دیگر مواد شیمیایی می توان پیرول، نیکوتینوئید و تعدیل کننده هایی اشاره نمود که رشد حشرات را دچار اختلال می کنند. هنگام خریدن هر کدام از این محصولات برای سمپاشی فراموش نکنید حتما برای ساس مناسب باشند همچنین لازم است جانب احتیاط را هنگام استفاده از این مواد رعایت کرده و مطابق با دستورالعمل های روی آن از این مواد استفاده کنید. از دیگر روش ها می توان به استفاده از جارو برقی، شستن لباس با آب گرم، سرما و دمای زیر 18- و … اشاره نمود.

راه های جلوگیری از هجوم ساس

برای جلوگیری از هجوم ساس لازم است یک سری اقدامات انجام دهید. همان طور که می دانید این حشره در پشت خود معمولا لکه سیاه یا قرمزی دارد. بنابراین می توانید در ملحفه های خود به دنبال چیزی مثل این موجود باشید یا دیدن یک قطره خون روی ملحفه نیز می تواند خبر از این حشره بدهد. اگر مشکوک هستید به بدن خود نگاه کنید احتمالا جای گزش ساس روی بدن شما باشد.

اگر حیوانات خانگی دارید حتما محل زندگی آن ها را بررسی نمایید. سعی کنید محیط خانه مرتب باشد زیرا ساس ها علاقه زیادی به مکان های شلوغ و پلوغ دارند. به هیچ وجه وسایل دست دوم خریداری نکنید زیرا می توانند ناقل این موجودات باشند. همچنین بهتر است برای پر کردن درز ها در خانه از چوب استفاده نکنید وسعی کنید از مواد مناسب برای این کار استفاده نمایید. اگر ساس وارد قسمتی از منزل شما شد سعی کنید به بقیه مناطق خانه وارد نشود و سریعا در آن قسمت سمپاشی ساس کنید.

لازم به ذکر است که این روش سمپاشی، سنتی بوده و روش های مدرن تر نیز به کار برده می شود که ریخت و پاش آنچنانی نداشته و به صورت سمپاشی با سموم بی بو و قرص های گازدار در محل استفاده می شود. جهت توضیحات بیشتر تماس بگیرید.

سمپاشی در تجریش، سمپاشی در نیاوران، سمپاشی در پاسداران، سمپاشی در قیطریه، سمپاشی در زعفرانیه، سمپاشی در اقدسیه، سمپاشی در ولنجک، سمپاشی در فرمانیه، سمپاشی در میرداماد، سمپاشی در شریعتی، سمپاشی در غرب، سمپاشی در سعادت آباد، سمپاشی در یوسف آباد، سمپاشی در گیشا، سمپاشی در صادقیه، سمپاشی در ظفر، سمپاشی در تهرانپارس، سمپاشی در هروی، سمپاشی در رسالت، سمپاشی در نارمک، سمپاشی در ازگل، سمپاشی در لواسانات، سمپاشی در دولت، سمپاشی در لواسان، سمپاشی در شرق، سمپاشی در شمال تهران

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید