اقدامات قبل از سمپاشی ساس

حداقل دو روز بعد سمپاشی نباید خونه باشید بنابراین لباس های لازم را تکانده و آنها را داخل پلاستیک گذاشته و به هیچ عنوان ساک، چمدان و کوله پشتی با خود از منزل خارج نکنید زیرا ممکن است داخل آنها ساس و تخم ساس وجود داشته باشد و شما آنها را با خود به منزل بعدی انتقال دهید.

قبل از سمپاشی ساس باید تمام خوردنی هایی که داخل کابینت آشپزخانه هستند را داخل پلاستیک مشکی بزرگ گذاشته و درب آن را گره بزنید. سعی کنید هواکش ها، منفذ های ورود و خروج هوا و دریچه های کولر را ببندید. اگر میخواهید به لباس هایتان سم نخورد باید تمامی لباس ها تکانده شود و پشت و رو شده مجدد تکانده شود و سپس آنها را داخل پلاستیک مشکی ضخیم و بزرگ قرار داده و سه روز در پشت بام منزل زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید.

اقدامات بعد از سمپاشی ساس

اگر لباس ها سمپاشی شده باید شسته شوند. اگر درمنزل بچه زیر 8 سال ندارید کف منزل نیاز به شستن ندارد. کف نشیمن گاه مبل ها را با ی دستمال خیس بکشید. روی فرش ها و موکت ها را هم دستمال خیس بکشید. داخل کابینت ها اگر سمپاشی شده دستمال خیس کشیده شود. سعی کنید تا میتونید کل منزل و درزها رو جارو برقی بکشید و کیسه را بعد از پر شدن دور بیاندازید. تمام درزها و شکافها، گوشه های مبل و میز، درزهای تخت خواب و کمد دیواری ها حتما بخار شور کشیده شود.

خطرات سمپاشی ساس

ماندن در منزل بعد از سمپاشی ساس میتونه بشدت خطر آفرین بوده و باعث سرگیجه و تهوع، سوزش چشم، خارش پوست اطراف چشم، مشکلات تنفسی، مسمومیت منجر بمرگ، استفراغ، تب، سردرد، اسهال شود بنابراین پیشنهاد می شود به هیچ عنوان بدون ماسک تمام صورت، دستکش، کلاه، چکمه کار سمپاشی منزل خودتان را انجام ندهید.

نحوه سمپاشی ساس

برای از بین بردن ساس حتما باید کل منزل و تمام وسایل منزل از زیر و رو سمپاشی شود. مثلا مبل ها باید تمام وجوه رو و توشون و زیرشون کاملا سمپاشی شود و یا دراورها باید کشوها کاملا خارج و داخل دراورد و تمام سطوحش سمپاشی شود.

فرشها و موکت ها زیر و رو باید کامل سمپاشی شود. پشت و روی قاب های رو دیوار سمپاشی گردد. خوشخواب از تخت جدا و تمام سطوح تخت و پا تختی و کنسول ها داخل و خارج همگی کامل سمپاشی شوند. کمد دیواری ها خالی شده و داخل آنها و تمام وسایلشان سمپاشی شوند. رختخواب ها را باید سمپاشی و سپس داخل آفتاب بمدت سه روز پهن شود. بالکن ها و حیاط خلوت نیاز به سمپاشی ساس ندارند زیرا ساس در آنجا حضور ندارد. دستشویی و حمام نیاز به سمپاشی ساس ندارد. کابینت های آشپزخانه بجز داخلشون بقیه سطوح باید کاملا سمپاشی شوند.

ساس تختخواب (اغلب به عنوان لکه های سفیده) اشتباه است، حشراتی کوچک، بدون بال، با فعالیت شبانه و متعلق به خانواده Cimicida می باشد. آنها بر روی خون انسان و دیگر میزبان های خون گرم تغذیه می کنند و به شکل بیضی هستند و تا 4 یا 5 میلی متر رشد می کنند. رنگ آنها به رنگ قهوه ای روشن تا قرمز قهوه ای است. بالغ ها بال ندارد و دارای بدن مسطح است.

ساس تختخواب دو طرفه و پهن هستند، که مزایای زیادی برای آنها ایجاد می کند. آنها می توانند در مکان های غیر معمول مانند پشت پایه های کف، شکاف های کف و زیر فرش و یا پشت کاغذ دیواری پنهان شوند که می تواند تشخیص آنها را دشوار کند. نه تنها شناسایی آنها مشکل است بلکه ساس های تخت خواب نیز تمایل دارند در کنار یکدیگر همسو بمانند و بوی شگفت انگیز شیرین و نامطبوعی ایجاد کنند.

لکه های مدفوع روی تشک و مبلمان اطراف نیز نشانه هایی از آلودگی به ساس است. گزش های آنها می تواند باعث خارش روی پوست شود و باعث واکنش های آلرژیک مانند خارش شدید شود، هرچند که هیچ کس به نیش عکس العملی نشان نمی دهد. ساس از زمان باستان وجود داشته و در سراسر جهان یافت می شود. ساس تخت خواب (Cimex lectularius) به ویژه برای محیط های انسانی سازگار است. گونه های دیگر شناخته شده است که پرندگان و خفاش ها را ترجیح می دهند، اما همچنین در صورت لزوم از انسان تغذیه می کنند.

از آنجا که آنها می توانند در لانه پرندگان زنده بمانند، آنها را می توان در خانه ها و ساختمان هایی که دارای لانه های پرنده ای هستند، به ویژه در پشت بام ها دید. با توجه به مسافرت انسان که همراه خود چمدان، لباس، ملافه و مبلمان را حمل می کنند، ساس ها توزیع جهانی گسترده ای دارند. اگرچه ممکن است آنها در مکان های غیر معمول اقامت داشته باشند.

سمپاشی در تجریش، سمپاشی در نیاوران، سمپاشی در پاسداران، سمپاشی در قیطریه، سمپاشی در زعفرانیه، سمپاشی در اقدسیه، سمپاشی در ولنجک، سمپاشی در فرمانیه، سمپاشی در میرداماد، سمپاشی در شریعتی، سمپاشی در غرب، سمپاشی در سعادت آباد، سمپاشی در یوسف آباد، سمپاشی در گیشا، سمپاشی در صادقیه، سمپاشی در ظفر، سمپاشی در تهرانپارس، سمپاشی در هروی، سمپاشی در رسالت، سمپاشی در نارمک، سمپاشی در ازگل، سمپاشی در لواسانات، سمپاشی در دولت، سمپاشی در لواسان، سمپاشی در شرق، سمپاشی در شمال تهران

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید